RSS

Aktualności

02.06.2015 - Targi Energetyczne w dniu 11.06.2015

Zapraszamy do udziału w Targach Energetycznych organizowanych przez Akademię Górniczo-Hutniczą w ramach III Tygodnia Zrównoważonej Energii.  Klaster Zrównoważona Infrastruktura został zaproszony do prezentacji mobilnego laboratorium innowacyjnego budownictwa, modeli domów zeroenergetycznych i sprzętu do diagnostyki energetycznej  11 czerwca (czwartek).  Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!

http://www.tze.agh.edu.pl/program/lista-wydarzen/targi-energetyczne/

więcej

02.06.2015 - Małopolski Festiwal Innowacji - relacja

W dniach 26-28 maja Klaster Zrównoważona Infrastruktura jako partner Urzędu Marszałkowskiego aktywnie uczestniczył w Małopolskim Festiwalu Innowacji. Zorganizowaliśmy plenerowe pokazy mobilnego laboratorium innowacyjnego budownictwa prezentując  modele urządzeń, budynków zeroenergetycznych oraz nowoczesny sprzęt do diagnostyki energetycznej w budownictwie. W dniu 27 maja braliśmy udział jako wystawcy w Małopolskich Targach Innowacji  na Małym Rynku w Krakowie. Wszystkim odwiedzającym nasze stoisko dziękujemy za ogromne zainteresowanie innowacjami w budownictwie!

Pełna relacja z wydarzenia: http://www.festiwalinnowacji.malopolska.pl/index.php/targi

 

 

 

więcej

31.05.2015 - Zaproszenie na Konferencję "Termomodernizacja budynków publicznych" - 12.06.2015 Przemyśl

Szanowni Państwo Prezydenci, Starostowie, Burmistrzowie, Wójtowie, Przewodniczący Rad, Radni, Pracownicy Samorządowi, Służby Zdrowia i Spółdzielni Mieszkaniowych


ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ


„Termomodernizacja budynków publicznych”


pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy


12 czerwca 2015 r. w Przemyślu
w auli Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu (ul. Terleckiego 6)

 

ZOBACZ

więcej

20.05.2015 - Małopolski Festiwal Innowacji

 

Zapraszamy do udziału w Małopolskim Festiwalu Innowacji  i do odwiedzenia naszego stoiska (nr 28) podczas Małopolskich Targów Innowacji w dniu 27 maja na Małym Rynku w Krakowie!

W ramach festiwalu Klaster organizuje również kampanię edukacyjną na rzecz budownictwa niskoenergetycznego pn. Mobilne Laboratorium Innowacyjnego Budownictwa. Będziemy obecni 26 maja na Kampusie Wielickim (8:30 – 12:00) oraz w Niepołomicach (12:30 – 16:00), natomiast w dniu 28 maja na Rynku w Słomnikach (9:00 – 15:00) Zaprezentujemy nowoczesny sprzęt do diagnostyki energetycznej budynków i modele domów zero energetycznych. Organizatorem targów i koordynatorem festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

 

więcej

19.05.2015 - Petycja Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w sprawie wprowadzenia standardu pasywnego w budownictwie


Podobnie jak Klaster Zrównoważona Infrastruktura, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej jest jednostką promującą i wspierającą rozwój budownictwa pasywnego w Polsce. Wierzymy, że osiąganie standardu pasywnego w budownictwie, czyli standardu budynku o niemal zerowym zużyciu energii jest kluczem do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju oraz stanowi niebagatelny wkład w ochronę klimatu.

więcej

19.05.2015 - Prezentacje z seminarium „Skuteczna termomodernizacja w praktyce” 15.05.2015 Wieliczka

Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy za udział w seminarium poświęconym skutecznej termomodernizacji w dniu 15 maja w Wieliczce. Na Państwa prośbę udostępniamy prezentacje ze spotkania:

więcej

Klaster Zrównoważona Infrastruktura na Małopolskim Festiwalu Innowacji

Zapraszamy do  udziału w Małopolskim Festiwalu Innowacji! To największa regionalna inicjatywa firm i instytucji, która ma na celu propagowanie innowacyjnego i przedsiębiorczego podejścia do nauki i biznesu. Szczególnie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Instytutu Doradztwa (koordynatora Klastra) podczas Małopolskich Targów Innowacji  w ramach festiwalu w dniu  27 maja 2015 roku na Małym Rynku w Krakowie.

 

więcej

Jakość w termomodernizacji

65 lat – tyle średnio wynosi czas zwrotu z inwestycji w nieudolnie wykonane działania termomodernizacyjne w ostatnich latach, wynika z raportu opublikowanego przez Najwyższą Izbę Kontroli. Łatwiejsze procedury, mniej formalności, rzetelne obliczenia,  pomiar rzeczywistego efektu energetycznego, dbałość o jakość prac – to według deklaracji NFOŚiGW ma poprawić efektywność wydawanych na cele termomodernizacyjne środków.

więcej

Instytut Doradztwa wystawcą na Małopolskich Targach Innowacji!

Polecamy udział w wydarzeniu i zapraszamy na nasze stoisko na Małym Rynku w Krakowie 27 maja 2015 !

http://www.festiwalinnowacji.malopolska.pl/index.php/wydarzenia/148-znamy-wystawcow-mti-2015

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...